Turystyka

Gdzie wybrać się na wczasy z dzieckiem?

Sporo ludzi, co roku spędza urlopy nad krajowym morzem. Mamy do wyboru tutaj dużo miejscowości, z jakich każda ma, co innego do zaoferowania. Sporo osób zwiedza Gdańsk gdyż oprócz plaży może również zwiedzać miasto, porty, muzea, wybrać się do klubu.

Jednak, jeżeli ktoś poszukuje odpoczynku, to ma obowiązek wybrać mniejszą nadmorską miejscowość. Innym wielokrotnie odwiedzanym miastem leżącym nad morzem jest Łeba. Będąc w tej miejscowości jesteśmy w stanie także wybrać się do Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie zobaczymy ruchome wydmy. Łeba to także idealne miejsce do żeglowania, windsurfingu, jazdy konnej, wędkowania i wycieczek rowerowych. W mieście znajduje się także port jachtowy, a także dwie latarnie morskie. Inną atrakcyjną miejscowością nad morzem jest Rewal. To typowo krajoznawcza miejscowość, w której wynajdziemy liczne hotele, kempingi, pola namiotowe, dużo ośrodków Spa, a również wydarzeń artystycznych.

Rewal mieści się w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu, Świnoujścia oraz Kamienia Pomorskiego. Należałoby, więc wybrać się na wycieczkę do tych miejscowości. Bez względu na miejsce, pamiętaj niemniej jednak, by dowiedzieć się znacznie więcej na temat gdzie zrealizować bon turystyczny 2022. Urzekają swoim pięknem wiele osób, w następstwie tego co roku mazurskie miejscowości odwiedzają tłumy wędrowców. Astronomiczna ilość jezior otoczonych lasami sprawia, że należałoby tu wybrać się na wakacje. Popularnymi mazurskimi miejscowościami są: Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Ełk i Ostróda. Mikołajki słyną z wielu interesujących miejsc do żeglugi. Wolno wybrać się na spływ kajakami, w rejs statkiem lub ewentualnie promem. W miejscowości mieści się także dużo stadnin konnych, tras rowerowych i spacerowych.

Niewątpliwie na Mazurach odszukamy także liczne czyste jeziora. Przez Mazury przepływa także rzeka Krutynia. Jej źródło znajduje się w Sorkowitach, później biegnie przez wiele jezior oraz uchodzi do jeziora Bełdany. Wybitnie interesująca turystycznie jest gmina Piecki. Odnajdziemy w niej stanice wodne w Zgonie, Bieńkach i Nowym Moście. Tutejsze lasy są także imponującym miejscem do grzybobrania. Ogromną atrakcją Mazur jest też szlak rzeki Dajny.