Turystyka

Fakty: podróże, sport i humor

Regularnie do każdego z nas trafia niezliczona liczba informacji. Jedne uznajemy za informacje całkowicie zbędne, inne za warte zapamiętania. Pogłębiają naszą wiedzę na różnorodne tematy. Są też informacje o charakterze zabawowym. Z reguły je zapominamy, ale umiejętnie przygotowane ciekawostki potrafią zostać w naszej świadomości nawet na zawsze. Czemu tak się dzieje?

Podróże. Ciekawe fakty o miejscowościach i krajach

XXI wiek, to wzmożenie możliwości podróżowania. Aktualnie jest oczywiste, że wsiadamy do samolotu i następnego dnia w dalekim kraju robimy selfie. Poznajemy interesujące miejsca i nową kulturę. Branża turystyczna oferuje nam dużą gamę miejsc noclegowych i atrakcji, z których można skorzystać. Świat wszystkich z nas stoi otworem i na  podróż często nie potrzeba wielkich pieniędzy. Daleka podróż nie jest już hermetycznym zajęciem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawostkom jesteśmy w stanie prędko dowiedzieć się najważniejszych informacji. Na temat dalekiej krainy albo terytorium, bądź miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat miasta w Europie (np. Londyn, Amsterdam, Paryż, w którym planujemy citybreak, jego lokalnych niespodzianek i miejsc wartych odwiedzenia. Osoby szykujące urlop lub krótki podróż w Polskę, także szukają szybkich informacji. Interesują je ciekawostki na temat województwa jak również miejscowości. Obojętne czy to duże miasto – Wrocław, Poznań, Kraków czy mniejsze, np. Puck, Busko-Zdrój albo Jastarnia. Szybkie ciekawostki o atrakcjach miejsc które planujemy poznać, są niezwykle cenne. Naturalnie, jeśli są przy okazji rzetelne, napisane w komunikatywny i interesujący sposób.

Których ciekawostek szukamy, jeśli chodzi o turystykę? Na przykład informacje o agroturystyce, hotelach czy samolotach pasażerskich. O lotniskach, paszportach albo namiotach.

Dowcipy i anegdoty na poprawę humoru

Nawet permanentny smutas, uwielbia rozrywkę. Opowiadanie dowcipów, oglądanie komedii, występów kabaretowych, przeglądanie internetowych memów – to świetna frajda. Niezależnie od tego ile człowiek ma lat, co lubi i w jakim miejscu przebywa. Kiedyś dowcipy, żarty i satyryczne obrazki docierały do czasopism z dowcipami (np. słynny teraz miesięcznik Dobry Humor) oraz do rubryk z żartami w czasopismach. Aktualnie to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki – w Internecie.

W przeszłości lubiliśmy opowiadać dowcipy o milicjantach oraz żarty o politykach. Opowiadano dowcipy o pacjentce przychodzącej do medyka i śmieszne żarty|anegdoty o Wąchocku. Jakiś czas temu popularne były dowcipy o blondynkach, dowcipy o Chucku Norrisie. Rechotaliśmy z kawałów zaczynających się od „Twoja stara”… Bardzo krótkie dowcipy czyli żartobliwe zagadki trafiły również do programów rozrywkowych. Nieustannie powtarzane kawały czyli popularne i już nie tak śmieszne, zaczęto nazywać sucharami.

Kawały znajdziemy w portalu DobryHumor.pl oraz Sadurski.com, najlepsze anegdoty oraz fakty o słynnych ludziach – w Anegdoty.pl. Osoby mające do siebie dystans, chętnie zamówią dowcipny portret na stronie Karykatury.com. Artystę malującego portrety na żywo, można aktualnie zaprosić na uroczystość weselną albo firmowy event. Bo podziwianie śmiesznych podobizn, komicznych portretów również wpływa na dobre samopoczucie.

Niezwykłe fakty ze świata sportu, o zwierzętach

Czy uwielbiasz śledzić informacje z sportu? Śledzimy codzienne informacje o wynikach i osiągnięciach słynnych ludzi sportu i ulubionych zespołów futbolowych. Ale są też ciekawe fakty – uniwersalne, często niespodziewane fakty o dyscyplinach sportowych, o klubach piłkarskich, reprezentacjach futbolu czy siatkówki. Interesujące fakty sportowe lubi każdy z nas. Niezależnie od tego, czy chodzi o koszykówkę, paintball, skoki narciarskie czy kolarstwo.

Uwielbiamy też śledzić ciekawostki o zwierzątkach, choć to głównie domena ludzi młodych. Fascynują nas ciekawostki o zwierzętach, z którymi mamy do czynienia na co dzień (np. psy. Szukamy także niezwykłych informacji o nieznanych zwierzętach, żyjących daleko od Polski. Jak daleko mieszkają pingwiny, jak żyje diabeł tasmański, jakie zwyczaje mają kangury, piranie albo albatrosy.

Kobiety wolą wyszukiwać ciekawostki o potrawach i gotowaniu. Interesują się skąd wzięły się faworki, wafle, zioła. Poszukują ciekawostek o modzie. Jaka była historia torebek damskich, szminki albo lakierach do paznokci albo Bollywood.

Mężczyźni uwielbiają ciekawe informacje motoryzacyjne, historyczne, telewizyjne. Nie każdy zna ciekawostki o filmie Kevin sam w domu lub z Frankensteinem. Szukają wyjątkowych faktów o fotografowaniu, winach, historii papierosów, o horrorach.

Każdego chyba fascynują niezwykłe fakty o wampirach, Bożym Narodzeniu, Walentynkach. O Andrzejkach, karnawale albo owocach morza. Okazji, aby poznać niezwykłe fakty o wszystkim co nas otacza, jest mnóstwo. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie je poszukiwać.